29 Mart 2018 Perşembe

WordPress SEO Eklentileri
WordPress SEO Eklentileri sayenizde sitenizi optimize edebilir , aramalarda hak ettiğiniz yerlere gelebilirsiniz. Şüphesiz WordPress dünyanın en çok kullanılan sistemlerin başında geliyor. WordPress tabanlı web sitelerinin ilk sıralara gelmesinde WordPress eklentilerininde büyük bir rolü bulunuyor. Sizlere kendi kullandığım SEO için gereken 5 adet ücretsiz SEO eklentisini tanıtacağım.

WordPress SEO by Yoast

Yoast SEO eklentisi şuan sitemde kullandığım ve oldukça başarılı bir SEO eklentisidir.Yoast SEO eklentisi sayesinde sitenizin site içi seo ayarlarını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yazı yazma panelinde sunduğu SEO kriterleri sayesinde kullanıcılara çok iyi bir deneyim sunar.

All in One SEO Pack

Yoast eklentisinden sonra en başarılı SEO eklentisidir.Sitenizin SEO ayarlarını yapmanız için bir çok ayarı yapılandırabilir ve sitenizi SEO uyumlu bir siteye dönüştürebilirsiniz.All in One SEO Pack eklentisinin Pro sürümüde bulunmaktadır.

Platinium SEO Eklentisi

All İn One eklentisiyle aynı işlevlere sahip olan Platinium SEO eklentisi ile başlık ve meta gibi değerleri SEO’ya uygun biçimde düzenleyebilirsiniz.

SEO Friendly İmages

SEO Friendly İmages eklentisi sayesinde tüm resimlerinize otomatik olarak alt etiketi eklenir.Böylece arama motorları resimleri tanır ve resim sonuçlarından hit kazanabilirsiniz.

SEO Smart Links

SEO Smart link eklentisi sitenize eklediğiniz dış bağlantılara “rel=nofollow” ve “target=_blank” etiketlerini otomatik olarak eklemeyi sağlayan bir eklentidir.

Broken Link Checker

Broken Link Checker adlı kullanışlı eklenti sitenizde bulunan kırık bağlantıların tespitini gerçekleştiren bir eklentidir.Kırık olan linkleri kaldırmanız SEO açısından sitenize artı değer katacaktır.

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps eklentisi arama motorlarına göndermek üzere başarılı site haritaları oluşturmanıza olanak sağlayan bir WordPress eklentisidir.


EmoticonEmoticon