28 Mart 2018 Çarşamba

İnternet’i Doğru ve Faydalı Kullanabilmek

Dünyanın her yerinde insanlar internet kullanmaktadırlar. Bu teknoloji artık insanların hayatlarının en önemli ve vazgeçemedikleri bir parçası haline gelmiştir. İster iş hayatında olsun, ister özel hayatlarında insanlar hep internet kullanarak zamanlarının çoğunu bu şekilde geçirmektedirler.
Büyükler iş hayatında ve de özel hayatlarında, gençler okul hayatlarında ve özel hayatlarında, çocuklarda oyun oynamak için, günümüzde hangi yaşta ya da hangi sebeple olursa olsun internet kullanmaktadırlar. Son zamanlarda ülkemizde de neredeyse her alanda ve her yerde her yaştan insan tarafından internet kullanılmaktadır. Yaşadığımız çağda, internet kullanımı istemesek de bir zorunluluk haline gelmiştir. İnternet sayesinde anında bir tuşa basarak dünyanın her yerine kolayca ulaşabilmekteyiz, Bunların sonucunda da karşımıza İnterneti doğru faydalı kullanabilmek konusunun önemi çıkmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz şekilde sayılamayacak kadar faydaları bulunan ve vazgeçemeyeceğimiz interneti doğru, faydalı kullanabilmek çok önemlidir. Günümüzde dünyada olduğu gibi ülkemizde de her zaman ve her yerde internet doğru kullanılmadığı için karşımıza birçok sorunlar çıkmaktadır. Özellikle yeni nesil in internet sayesinde, çok fazla bilgisayar başından ayrılmamasından dolayı ilk başta göz hastalıkları, hareketsiz kaldıkları için kilo almaları sorunu ve de en önemlisi sosyal hayattan uzaklaşmaları gibi birçok sorunlar doğurmaktadır.
Ayrıca yasaklanması mümkün olmayan çocuklar ve gençler için sakıncalı sitelere girilmesi sonucu da bir çok kötü alışkanlıklar kazandırabilmektedir. Ailelerin çocuklarını sürekli takip edip, interneti doğru kullanmalarını sağlamaları çok önemlidir. Ayrıca büyüklerinde zaman zaman interneti yanlış kullanmaları sonucu aile birliktelikleri bozulabilmektedir. İnsanların interneti doğru kullanmalarını sağlamak için sık sık farklı şekilde çalışmalar yapılmalıdır.


EmoticonEmoticon