11 Kasım 2017 Cumartesi

Çalınan İnstagram hesabını geri almak


Merhaba Dostlarım,

Geçtiğimiz haftalarda kişisel olarak kullandığım instagram hesabım bir şekilde çalınmıştı. Sizlere Çalınan instagram hesabımı kısa sürede nasıl geri aldığımı paylaşacağım. Eğer sizlerde Çalınan instagram hesabımı nasıl geri alırım diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz 🙂

Öncelikle bu işlemleri sadece mobil cihazınızda yapabilirsiniz.Instagram web’de bu işlemler yapılamamaktadır.


 • Mobil instagram giriş sayfasından “Giriş yapmak için yardım al.” bağlantısına tıklıyoruz.
 • Hesabına eriş bölümünden “Kullanıcı adı veya Eposta Kullan” Bağlantısını seçiyoruz.

 • Muhtemelen Kullanıcı adınız ve mail adresiniz değiştirilmiştir. “Hesabını bul” alanına instagram profilinizi oluştururken kullandığınız mail adresini yazmanız gerekmektedir.

 • Karşılaştığınız ekranda bulunan “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” bağlantısına tıklayarak işlemlerimize devam ediyoruz.  • Karşılaştığınız ekrandaki boş kutucukları kendinize göre doldurmanız gerekmektedir. Bu alanda dikkat etmeniz gereken bir kaç faktör bulunmaktadır. Kaydolurken kullandığınız eposta adresini muhakkak doğru yazmalısınız ve “hesabım başkasınının eline geçti” seçeneğini seçmelisiniz.


  • Detaylar bölümüne mukakak hesabınıza en son ne zaman giriş yaptığınız, daha önce kullandığınız kullanıcıadları, kayıtlı telefon numarası ve en son kullandığınız mobil cihazın işletim sistemi (Android / IOS) ni belirtmeniz durumunda size daha hızlı dönüş yapacaklardır.


  • Formu doldurup Yardım merkezine göndermenizin hemen ardından Hesabın sana ait olduğunu doğrulamak için “Tercih ettiğin e-posta adresi” alanına yazdığın mail adresine senden birkaç bilgi daha isteyecekler veya bir numara verip bu numara ile birlikte adını soyadını ve kullanıcı adını bir kağıda yazarak kağıt ile birlikte selfi çekmeni isteyecekler.
   Bu işlemleri yapmanızın hemen ardından tarafınıza parola yenileme bağlantısı gönderilecektir.

   Hesabı geri aldığınızda kullanıcı adı mail adresi telefon numarası değiştirmeyi ihmal etmeyin. Eşleştirilmiş başka bir hesap var mı kontrol etmenizde fayda var.

   Hadi bakalım şimdiden geçmiş olsun dostlar 🙂


   EmoticonEmoticon