Beyinde Sanal Gerçeklik : Lucid Rüya

Merhaba dostlarım,
Bu yazımda sizlere aslında bir çok insanın bilinçsiz olarak yaşadığı bir durum olan Lucid rüya'dan en basit hali ile bahsedeceğim.Lucid Ruya, Rüyada rüya gördüğünün farkında olmak diye açıklanabilir. Bildiğiniz gibi gördüğünüz rüyalar Bilinçaltınızın  size gösterdiğini görüntülerdir. Rüyada rüya gördüğünüzü farketmeniz halinde rüyanızı siz kontrol edersiniz. En basit hali ile örnek vermek gerekirse rüyanızda sizi bir aslan kovalıyorsa Lucid rüya gördüğünüzde yani rüya gördüğünüzü farkettiğinizde siz aslanı kovalayabilirsiniz. :) 


Lucid rüyayı hemen görmeniz tabiki mümmün değil bu konuda kendinize sürekli telkinler vermeniz gerekmektedir.Mesela hangi elinizi kullanıyorsanız o elinize bir bileklik takıp her o bilekliği gördüğünüzde kendinize "Şuan rüya mı görüyorum ? Hayır" sorusunu ve cevabını verebilirsiniz. Bir süre sonra rüyanızda bu soruyu sorduğunuz da evet cevabını verirsiniz ve Lucid rüyaya geçiş yapmış olursunuz.

Lucid rüyadan uyanmak için alçak bir yerden atlayabilirsiniz :)

Lucid rüya görmek dışarıdan çok güzel görünsede bazı sakıncalı durumları olabilmektedir. Mesela gerçek hayatta yapamadıklarını Lucid rüyada yapabilen bir insan hiç uyanmak istemeyecek yada Lucid rüyaya alışmış bir bir insan gerçek hayat ile lucid rüyayı karıştırabilecektir. Bu gibi sakıncalı durumlar ile karşılaşmamak için dengeyi iyi kurmak gerekiyor.

 Lucid rüya görmek için teknikleri ilerleyen dönemlerde sizlerle paylaşıyor olacağım. Kendinize iyi bakın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder