18 Kasım 2017 Cumartesi

İzlediğim Filmler : Arınma Gecesi

Selam Dostlar,

Bu yazımda sizlere her seferinde izlemekten büyük keyif aldığım, yönetmenliğini ve senaryosunu James DeMonaco' nun üstlendiği bir film olan Arınma Gecesi Filminden bahsedeceğim.


Arınma Gecesi Film'i , Amerika da yılda bir kere uygulanan ve çalacak olan siren sesinden sonra 12 saat süre boyunca tüm suçların yasal olduğu bir geceyi anlatmakta. Filmi 3 seriden oluşmaktadır. Sizlerde benim gibi Gerilim - Aksiyon Film seviyorsanız bence bu film tam size göre 🙂


📽 Arınma Gecesi 1: The Purge

Serinin birinci film'inde James'in sadece bu gece geçirmek için geliştirdiği güvenlik sistemi ile korunan evinde 12 saatlik serbestlilik süresinin bitmesini planlamaktadır. Ancak evin küçük çocuğunun kameradan sokakta savunmasız birisini eve alması ile olayların seyri değişmektedir. Acaba tüm suçların yasal olduğu bu gecede James ve ailesi sağ çıkabilecek mi ?


📽  Arınma Gecesi 2: Anarşi


Serinin 2. filminde 3 farklı grubun 12 saat boyunca sakakta hayatta kalmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Film de ülkedeki ekonominin kötüye gitmesi sebebi ile ülke ekonomisine katkı sağlamayan yoksulların öldürülmesi konusu işlendiği görülüyor serinin 1. filminde olduğu gibi 2. filminde de insanlar sınıflandırılmış ancak benim için bu serinin en çekici yanı insanların sınıflandırıldığı bir ülkede bu düzene karşı mücadeleyi anlatıyor olması :)


📽  Arınma Gecesi 3: Seçim Yılı


Serinin 3. filminde arınma gecesini yasal kılan Amerika başkanının tek siyasi rakibi Senatör Roan ile çekişmesini anlatıyor. Film'de yıllar önce arınma gecesinde tüm ailesini kaybetmiş olan Senatör Roan'ın ülke başkanı seçilmesi halinde arınma gecesini kaldıracağını ilan ediyor ve olaylar gelişiyor. 


Film ile ilgili Spoiler vermemeye çalıştım ancak istemeden verdiysem kusuruma bakmayın artık Şimdiden iyi seyirler :)


EmoticonEmoticon